ZADZWOŃ I ZAPYTAJ :  

Badania DNA
 
Predyspozycje do nowotworów - czerniak złośliwy (CDKN2/P16)

CZERNIAK ZŁOŚLIWY (CDKN2/P16)


Genetyczne predyspozycje do czerniaka złośliwego

Mutacje w genie CDKN2 są związane z zwiększonym ryzykiem zachorowania na czerniaka złośliwego. Gen ten koduje białko p16 pełniące w komórce funkcje supresora nowotworowego i mutacja A148T odpowiedzialna jest za zwiększone ryzyko zachorowania na czerniaka złośliwego , raka sutka, jelita grubego i płuc.
Diagnozowana mutacja jest dziedziczona, co oznacza 50 % ryzyko przeniesienia mutacji na dziecko. Dzięki badaniom można wykluczyć lub potwierdzić ryzyko w rodzinie, a to daje szansę na skuteczną profilaktykę..

Na czym polega badanie genetyczne?

Test genetyczny, który oferujemy jest oparty na zaawansowanej technologii sekwencjonowania DNA metodą Sangera oraz NGS (Next genereation sequencing) przy wykorzystaniu najnowocześniejszej aparatury badawczej.

W związku z tym, iż liczba mutacji odpowiedzialnych za postać dziedziczną może być większa, badania wykonywane są etapowo:
  1. Etap – identyfikacja najczęściej występującej mutacji A148T w populacji w 2 eksonie genu CDKN2.
  2. Etap – identyfikacja pozostałych mutacji zlokalizowanych w całym genie CDKN2.

Jak przebiega pobranie materiału do badań?

Materiał biologiczny do badań stanowi wymaz ze śluzówki policzka bądź krew (EDTA).

Technologia testu

  • Posiadamy własne, w pełni zautomatyzowane laboratorium, posiadające międzynarodowe certyfikaty i standardy jakości obejmujące ISO 9001: 2015 oraz EN/PN ISO/IEC 17025.
  • Badania wykonujemy akredytowaną Procedurą Badawczą PB-3: Oznaczanie sekwencji nukleotydowej fragmentów DNA metodą terminacji dideoksy z terminatorami BigDye v.3.1., przy zastosowaniu nowoczesnej aparatury, renomowanych światowych producentów. Zespół badawczy kierowany jest przez doświadczonych specjalistów z dziedziny genetycznej diagnostyki medycznej (nr specjalizacji 021/2009.2/4, 021/2009.2/3).
  • Nasze Laboratorium jest zarejestrowane jako podmiot wykonujący działalność leczniczą NZOZ – numer księgi rejestrowej 000000137221 oraz jest do ewidencji medycznych laboratoriów diagnostycznych prowadzonej przez Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych
  • Wysoka czułość i specyficzność badania (100 %)
  • Jednoznaczny, pewny wynik
Czerniak złośliwy - 1 etap diagnostyki
Czerniak złośliwy Badanie mutacji A 148T genu CDKN2

✓ Wysyłka Gratis  ✓ Wynik do 14 dni  ✓ 100 % Pewności  ✓ Dyskretna przesyłka  ✓ Zestaw do pobierania materiału - 30 zł

Cena: 159 zł brutto
ZAMÓW TERAZ »


Czerniak złośliwy - 2 etap diagnostyki
Czerniak złośliwy Badanie mutacji w pozostałych eksonach genu CDKN2

✓ Wysyłka Gratis  ✓ Wynik do 14 dni  ✓ 100 % Pewności  ✓ Dyskretna przesyłka  ✓ Zestaw do pobierania materiału - 30 zł

Cena: 450 zł brutto
ZAMÓW TERAZ »


Inne badania genetyczne:

Rak sutka i jajnika

Mutacje w genach BRCA1 i BRCA2 są związane z zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka sutka (piersi) i jajników. Zakłada się, że te dwa geny odpowiedzialne są za wczesne wystąpienie większości (około 84 % do 90 %) przypadków dziedzicznego raka piersi i jajnika. Dzięki oferowanemu testowi można określić predyspozycje do zachorowania oraz potwierdzić lub wykluczyć obecność obciążenia genetycznego. Czytaj więcej...

Rak jelita grubego

Rak jelita grubego jest jednym z najczęściej występujących nowotworów człowieka. Jego niebezpieczeństwo wynika z faktu, iż przez wiele lat nie wykazuje żadnych objawów, przez co jego diagnostyka często odbywa się w już zaawansowanym stadium choroby. Statystyki wskazują, że przeszło 10% przypadków zachorowań na raka jelita grubego ma podłoże genetyczne Czytaj więcej

Testy HPV (wirus brodawczaka ludzkiego)

Światowa Organizacja Zdrowia WHO, zaleca przynajmniej raz w ciągu życia każdej kobiety wykonanie testu na obecność wirusa HPV. Rak szyjki macicy to jeden z najczęściej występujących nowotworów u kobiet. Związek między wirusem HPV i tym nowotworem jest co najmniej 10 razy większy niż związek palenia wyrobów tytoniowych z rakiem płuc. Czytaj więcej...

Warto przeczytać:

Co to jest wirus HPV?

Czytaj więcej...


Zadaj pytanie on-line