Test DNA Gold na ojcostwo
Cena 749 zł - 22 markery
Domniemany ojciec, dziecko
Zamów
Test BioMarkers na ojcostwo
Cena 530 zł - 16 markerów
Domniemany ojciec, dziecko
Zamów
Badania DNA sądowe
Cena od 1490 zł
Matka, domniemany ojciec, dziecko
Punkty pobrań w całej Polsce
Zamów

AKREDYTACJA

Wszystkie analizy wykonuje laboratorium Instytutu Genetyki Sądowej. Laboratorium badawcze akredytowane przez PCA, Nr AB 1493. Więcej...

Ustalenie ojcostwa - telefon do eksperta
Ustalenie ojcostwa - instrukcja

Czekamy na Państwa
pytania, uwagi i opinie:Ustalenie ojcostwa - zadzwoń
 


BADANIA GENETYCZNE - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


Testy na ojcostwo

Czy wynik badań genetycznych jest pewny?

W przypadku wykluczenia ojcostwa wynik jest pewny w 100%, w przypadku potwierdzenia ojcostwa wynik jest pewny z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością (99,999%). Co w praktyce oznacza badanie rozstrzygające jednoznacznie o ojcostwie.

Jaką mamy pewność, że badania będą wykonane prawidłowo?

W naszej firmie pracują specjaliści z 12 letnim stażem w dziedzinie genetyki sądowej z tytułami naukowymi, uhonorowani wieloma prestiżowymi nagrodami. Jedni z najlepszych specjalistów genetyki sądowej nie tylko w Polsce. Analizy wykonywane są w nowoczesnym laboratorium genetyki molekularnej, na wysokiej klasy sprzęcie i przy zastosowaniu certyfikowanych odczynników. Mamy, co pół roku przeprowadzone badania jakości wyników (certyfikat jakości Collaborative Testing Services Inc.).

Czy jest możliwość wykonania badań DNA z materiałów innych niż ślina?

Nasi specjaliści mają 12 letnie doświadczenie w kryminalistyce, tak więc analizę DNA możemy przeprowadzić z materiału genetycznego znajdującego się we włosach, szczoteczek do zębów, gumie do żucia, niedopałkach itp. Stosujemy procedury FBI. Pewność wyniku i skuteczność analiz genetycznych jest taka sama jak w przypadku standardowo pobieranego wymazu z jamy ustnej czy śliny.

Dlaczego Państwo macie taką korzystną cenę?

Dlatego, ponieważ wykonujemy badania ojcostwa we własnym laboratorium nie mamy kosztów związanych z pośrednikami. Ponieważ dysponujemy długoletnim doświadczeniem, a nasze procedury są perfekcjonalnie dopracowane i dlatego ekonomiczne. Działamy również na rynku europejskim, gdzie ceny zbliżone są do naszych.

Czy badania wykonują Państwo sami czy podzlecacie innym laboratorium, jeśli podzlecacie to jaką bierzecie odpowiedzialność za wynik?

Dysponujemy własnym nowoczesnym laboratorium genetyki molekularnej i nie podzlecamy innym firmom w Polsce, nie wysyłamy za granicę. Pracujemy na własną markę. Nie mnożymy kosztów i nie pośredniczymy w wątpliwych badaniach. Jest to firma ekspercka, gdzie badaniami DNA zajmują się wyłącznie specjaliści, biegli sądowi w kilkunastu sądach okręgowych biorący odpowiedzialność za swoją pracę.

Jak mogę zlecić wykonanie testu DNA ?

Badanie można zlecić telefonicznie, e-mailem, faxem lub wypełniając elektroniczny formularz zamówienia na naszej stronie internetowej.

Czy próbki można pobrać samodzielnie?

Tak, w przypadku badań prywatnych lub anonimowych. Dzięki przesłaniu zestawu do pobrania materiału genetycznego, który zawiera instrukcję pobranie można przeprowadzić samodzielnie w domu, a próbki materiału genetycznego odesłać do laboratorium.

Co sie stanie jeśli materiał zostanie pobrany nieprawidłowo?

Wyślemy bezpłatnie dodatkowy zestaw. Pobranie materiału jest bardzo łatwe i może je przeprowadzić każdy, bez konieczności stawiania się w laboratorium. W praktyce nie mieliśmy jeszcze takiego przypadku. Procedura jest prosta i dobrze opisana instrukcją.

Jak długo może być przechowywany pobrany materiał genetyczny (wymazówki, szczoteczki do zębów itp.).

Jeżeli jest odpowiednio zabezpieczony w kopercie papierowej bądź kopercie z osuszaczem w suchym pomieszczeniu - wiele miesięcy a nawet lat. Największe niebezpieczeństwo to uszkodzenie koperty i zanieczyszczenie innym materiałem genetycznym. Dlatego prosimy o przesłanie lub przekazanie materiału do badań genetycznych w miarę możliwości jak najszybciej.

Czy przyjmowanie leków może mieć wpływ na wynik badań genetycznych?

Nie. Przyjmowanie leków w żadnym wypadku nie wpływa na wynik badań DNA.

Czy w badaniu konieczne jest uczestnictwo matki dziecka?

Nie, w przypadku badań anonimowych, prywatnych, test można wykonać bez udziału matki.

Jak długo trwa wykonanie testu na ojcostwo?

W standardowym teście od 10 do 14 dni. Istnieje możliwość przyspieszenia wykonania testu (4 dni).

 
f
Tweety na temat @GeneticoPL