DLACZEGO WARTO ZROBIĆ GENETYCZNE TESTY NOWOTWOROWE?

DIAGNOSTYKA GENETYCZNA

TOKSYKOLOGICZNE BADANIE KRWI

✓ Rak prostaty
✓ Mukowiscydoza
✓ Fenyloketonuria
✓ Czerniak złośliwy
✓ Rak jelita grubego
✓ Rak sutka i jajników
✓ Genetyczna diagnostyka hipercholesterolemii

Cena: od 199 zł brutto

Choroby nowotworowe to plaga XXI wieku. Zachorowalność na nowotwory złośliwe z roku na rok rośnie. Mimo wielu postępów w leczeniu nowotworów, śmiertelność z ich powodu nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. Kluczem do sukcesu w walce z nowotworami jest ich wczesna diagnostyka. Wykrycie komórek nowotworowych w początkowym, nieagresywnym stadium, daje nam szanse na niemal całkowite pozbycie się intruza, jakim jest rak. Badania genetyczne to obecnie najskuteczniejsza metoda diagnostyczna, pozwala bowiem nie tylko wykryć komórki rakowe zanim zrobi to USG, czy inne metody obrazowania, ale także pomoże nam określić predyspozycje to występowania różnych typów nowotworów. Posiadając wiedzę na temat naszych genów, możemy wprowadzić skuteczną profilaktykę już od najmłodszych lat, co pozwoli nam cieszyć się długim i zdrowym życiem. Zidentyfikowanie wadliwego genu to jeszcze nie wyrok. Posiadanie mutacji w genach ważnych dla rozwoju nowotworów, nie jest równoznaczne z chorobą. Wprowadzając zdrowy tryb życia i odpowiednią dietę możemy nie dopuścić do rozwoju raka.

Dlaczego to właśnie testy genetyczne? Ponieważ są to badania pewne i jednoznaczne. Możemy badać całe geny punkt po punkcie, co pozwoli na dokładną analizę każdej możliwej mutacji genetycznej. Komórki nowotworowe nie rozwijają się na skutek tylko jednego czynnika. Aby doszło do rozwoju nowotworu, potrzeba zwykle wielu różnych czynników: zarówno tych dziedzicznych, jak i środowiskowych. Dlatego też zazwyczaj mamy do czynienia z wieloma mutacjami w różnych genach. Testy genetyczne pozwalają na zbadanie kilku różnych genów i wszystkich mutacji genetycznych. Dzięki temu możemy także dostosować odpowiednią terapię. Często zdarza się tak, że mutacja w jednym eksonie – wymaga większej dawki tego samego leku, niż mutacja w innym eksonie. Dlatego mając pełny obraz genetyczny, możemy nie tylko skutecznie zapobiegać rozwojowi nowotworu, ale także lepiej dopasować lek i jego dawkę.

Dla kogo testy genetyczne są polecane szczególnie?

Tak naprawdę – dla każdego. Każdy z nas przecież chce żyć długo i zdrowo. Lęk przed chorobami nowotworowymi stał się powszechny w naszym codziennym życiu. Posiadając wiedzę na temat predyspozycji do określonych typów nowotworów, możesz chronić nie tylko siebie – ale i swoich najbliższych. Wiele typów mutacji jest bowiem dziedziczna. Testy genetyczne warto zrobić, gdy ktoś w najbliższej rodzinie chorował na raka. Wówczas będziemy mogli zrobić wszystko, aby nie dopuścić do jego rozwoju u nas. Jeśli zaś nie odziedziczyliśmy wadliwego genu – zapewnimy sobie wewnętrzny spokój na lata.