ZADZWOŃ I ZAPYTAJ :  

Badania DNA
 

TESTY NA KORONAWIRUSA W BYDGOSZCZY

Punkt pobrań na COVID-19 w Bydgoszczy


Punkt pobrań na Covid-19 w Bydgoszczy został utworzony w celu sprostania oczekiwaniom naszych klientów. Instytut Genetyki Sądowej w Bydgoszczy proponuje następujące testy:
 • Test RT-PCR - wykrywający RNA wirusa SARS-CoV-2
 • Test Antygenowy - wykrywający antygen białkowy wirusa SARS-CoV-2
Badanie genetyczne metodą molekularną RT-PCR służy do wykrycia obecności wirusa SARS-CoV-2 już na wczesnym etapie choroby, gdy nie ma jeszcze objawów.

Test antygenowy polega na oznaczeniu jakościowym swoistego antygenu wirusa SARS-CoV-2. Metoda ta oparta jest na reakcji immunochromatograficznej przeprowadzonym testem Panbio™ COVID-19 Ag Rapid Test Device firmy Abbott.

Dla kogo testy na COVID-19 ?

 • dla osób, które udają się poza granicę państwa w celach zarobkowych lub wypoczynkowych i potrzebują raportu o wyniku testu,
 • dla chorych, którzy zaobserwowali niepokojące dolegliwości tj. duszności, gorączka, bóle mięśniowe, kaszel, brak węchu lub smaku, zapalenie spojówek
 • dla przedsiębiorstw, które chcą zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa w miejscu pracy,
 • dla pacjentów, którzy planują wyjazd rehabilitacyjny do sanatoriów i ośrodków zdrowia,

W jaki sposób zapisać się na test na COVID-19 w Bydgoszczy (test na koronawirusa w Bydgoszczy) ?

Aby zapisać się na termin pobrania wymazu na obecność COVID-19 w Bydgoszczy prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 730-168-706 lub 605-694-691.

Gdzie znajduje się punkt pobrań na COVID-19 w Bydgoszczy?

Punkt pobrań materiału biologicznego na obecność wirusa Covid-19 znajduje się przy Hotelu CITY (plac zieleni) Bydgoszczy. Wjazd od ulicy Jagiellońskiej za Pałacem Młodzieży. Punkt pobrań na Covid-19 w Bydgoszczy czynny w godzinach:
od poniedziałku do piątku - 08:00 - 11:00 oraz 15:00 - 18:00
w soboty i niedziele - 12:00 - 15:00

Sprawdź, gdzie wykonasz test na koronawirusa w Bydgoszczy.

Punkt pobrań na covid 19 w Bydgoszczy

Jaka jest cena testu na koronawirusa SARS-CoV-2 w Bydgoszczy?

Cena testu Real-Time PCR (wykrywającego zakażenie koronawirusem) wynosi 290 zł brutto.
Cena testu antygenowego (oznaczenie jakościowe swoistego antygenu wirusa Ag) SARS-CoV-2 testem antygenowym Panbio™ COVID-19 Ag Rapid Test Device firmy Abbott wynosi 119 zł brutto.

W jaki sposób przygotować się do pobrania wymazu na obecność COVID-19.

Na 3-4 godziny przed pobraniem materiału do badań na Covid-19 nie należy:
 • myć i płukać płynem zębów,
 • spożywać posiłków,
 • palić papierosów,
 • żuć gumy
Zgodnie z wytycznymi materiał biologiczny pobierany jest:
 • w przypadku badania metodą Real-Time PCR wymaz z gardła oraz z nosogardzieli,
 • dla testu antygenowego (testu kasetkowego) wymaz z nosogardzieli,

W jaki sposób otrzymam wynik na koronawirusa?

Raport z wynikiem testu wykonanego metodą RT-PCR wysyłany jest na adres e-mail w języku polskim i/lub języku angielskim do 24h.
Wynik dostępny będzie również na portalu pacjent.gov.pl.

Wynik oznaczenia swoistego antygenu (Ag) SARS-CoV-2 otrzymywany jest do 20 minut. W przypadku uzyskania wyniku dodatniego, dodatkowo pacjenci są informowani o tym telefonicznie. Raport z wynikiem testu antygenowego w języku polskim i/lub języku angielskim wysyłamy od 3 – 6 godzin od pobrania materiału.

Dlaczego warto wybrać badanie na Covid-19 w Instytucie Genetyki Sądowej?

Laboratorium Instytutu Genetyki Sądowej jest w pełni przystosowane do przeprowadzenia badań próbek na obecność wirusa SARS-CoV-2. Posiadamy zautomatyzowane laboratorium, które jest akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji zgodnie z normą europejską PN-EN ISO/IEC 17025. Akredytacja jest potwierdzeniem najwyższych standardów prowadzonych badań diagnostycznych.

Nasza kadra specjalistów posiada 20 letnie doświadczenie w zakresie badań genetycznych. Jako Instytut staramy się z roku na rok poszerzać kompetencje i wiedzę z zakresu diagnostyki i genetyki.

Szukając laboratorium, które przeprowadzi testy na obecność koronawirusa trzeba pamiętać o tym, że testy molekularne należy wykonywać w laboratoriach, które spełniają kryteria opracowane przez Zespół ds. koordynacji sieci laboratoriów COVID i zostały wpisane przez Ministerstwo Zdrowia do wykazu laboratoriów COVID.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem stworzonym przez naszych ekspertów dotyczącego koronawirusa - https://www.genetico.pl/koronawirus-sars-cov-2-zalecenia-who-i-diagnostyka.html.


Serwis Genetico jest serwisem internetowym Instytutu Genetyki Sądowej. Wszystkie analizy wykonuje laboratorium Instytutu Genetyki Sądowej.
Laboratorium badawcze akredytowane przez PCA, Nr AB 1493.
ZAKRES AKREDYTACJI »


IGS Akredytacja