Test DNA Gold na ojcostwo
Cena 788 zł 525 zł - 24 markery
Domniemany ojciec, dziecko
Zamów
Test DNA Gold na ojcostwo
Cena 890 zł 677 zł - 24 markery
Matka, domniemany ojciec, dziecko
Zamów
Badania DNA sądowe
Cena od 1790 zł 1470 zł
Matka, domniemany ojciec, dziecko
Punkty pobrań w całej Polsce
Zamów

AKREDYTACJA

Wszystkie analizy wykonuje laboratorium Instytutu Genetyki Sądowej. Laboratorium badawcze akredytowane przez PCA, Nr AB 1493. Więcej...

badanie ojcostwa telefon do eksperta
badanie ojcostwa instrukcja

Czekamy na Państwa
pytania, uwagi i opinie:badanie ojcostwa zadzwoń
 


BADANIE OJCOSTWA

Pewne, szybkie i całkowicie poufne testy DNA na ustalenie ojcostwa

Testy na ojcostwo

badanie ojcostwa Na czym polega badanie ojcostwa?

Oferowane przez nas testy DNA polegają na ostatecznym ustaleniu czy poddany badaniu mężczyzna jest biologicznym ojcem dziecka. Standardowy test DNA na ojcostwo polega na porównaniu wzorów DNA (profili genetycznych) pochodzących od domniemanego ojca i dziecka, aby ostatecznie rozstrzygnąć - potwierdzić lub wykluczyć - biologiczne ojcostwo.

W naszej ofercie znajdują się badania o nazwie testy DNA Gold pozwalające na analizę 24 markerów, które powstały z myślą o badaniu ojcostwa jeśli dostępny jest tylko materiał od domniemanego ojca i dziecka. Tylko takie testy w tym przypadku dają gwarancję otrzymania wyniku spełniającego najwyższe normy, wnioski te pochodzą z prac naukowych opublikowanych w renomowanych międzynarodowych czasopismach fachowych. Zgodnie z publikowanymi danymi do wydania wiążącej opinii dotyczącej ojcostwa bez udziału matki, jedynie z udziałem domniemanego ojca i dziecka, konieczne jest badanie powyżej 21 markerów genetycznych.

Czy testy DNA dają pewny wynik?

Dzięki zastosowaniu 24 markerów w analizie w porównaniu z testami obejmującymi 16 markerów wiarygodność uzyskanego wyniku w teście Gold DNA wzrasta co najmniej 1000 krotnie. Każda próbka DNA jest badana dwukrotnie co dodatkowo zwiększa pewność testów i wyklucza możliwość pomyłek. W przypadku nietypowych testów DNA ustalających ojcostwo np. matka lub ojciec dziecka nie żyją bądź inne mamy możliwość rozszerzenia badań DNA do 40 markerów DNA.

Nasze analizy pozwalają w 100% wykluczyć ojcostwo oraz potwierdzić z prawdopodobieństwem wyższym niż 99,999999% ( tzn. graniczącym z pewnością).

Opinia z badań DNA, którą otrzymują nasi klienci w formie pisemnej, formułowana jest zgodnie z zasadami obowiązującymi biegłych sądowych z dziedziny badań DNA.

Wybór rodzaju testu DNA na ojcostwo będzie zależeć od tego, w jakim celu mają być wykorzystane wyniki badań DNA:
  • Jeśli wyniki badań DNA mają posłużyć jako dokument prawny (zmiana nazwiska na świadectwie urodzenia lub rozstrzygnięcie o obowiązku alimentacyjnym lub uzyskaniu innych świadczeń np. sprawy spadkowe) powinien być wybrany test DNA na ojcostwo dla celów sądowych.
  • Jeśli wyniki badań DNA mają być użyteczne tylko dla osobistej wiedzy klienta wystarczy wybrać test domowy (tzw. anonimowy) dostępny również w formie wysyłkowej.
Uczestnicy testu DNA

W standardowym teście DNA dla celów sądowych wymagane jest uczestnictwo matki, dziecka, domniemanego ojca oraz podanie danych personalnych (akt urodzenia dziecka, dokument tożsamości matki i domniemanego ojca). W przypadku testu domowego (anonimowego) dla osobistej wiedzy klienta obecność matki nie jest konieczna. W tym wypadku przy uczestnictwie w teście domniemanego ojca i dziecka mamy możliwość rozszerzenie standardowego testu DNA do testu obejmującego 24 markery DNA. Umożliwia to otrzymanie pewnych, rozstrzygających wyników w tak ważnych sprawach jak ustalanie ojcostwa.

Pobieranie próbek DNA

Rutynowo materiałem do testów DNA jest wymaz z wewnętrznej strony policzków. Procedura ta jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna. Wymaz można pobrać samodzielnie, za pomocą zestawu przesyłanego wraz z instrukcją. Inną możliwością jest udanie się do najbliższego punktu pobrań, których wykaz widnieje w zakładce kontakt.

Posiadamy całą sieć laboratoriów, w których pobierane są próbki do badań DNA. Dzięki temu nasi Klienci mają możliwość wyboru dogodniej dla siebie lokalizacji.

Dopuszczamy także pobranie materiału do badania ojcostwa w domu u Klienta. Odbywa się ono za dodatkową opłatą, uzależnioną od lokalizacji i rodzaju testu. Przyjmujemy zlecenia z całej Polski i z zagranicy.

Koszty badań DNA

Aktualnie mamy Promocję na anonimowy test w przypadku badania dwójek (domniemanego ojca i dziecka). Test Gold na ojcostwo - obejmujący 24 markery w konkurencyjnej cenie.
W przypadku testu DNA na ojcostwo dla celów sądowych koszt badań zaczyna się już od 1470 zł. Możliwość sprzedaży ratalnej (raty). Szczegółowy cennik testów DNA dostępny cennik/zamówienia.

Badanie ojcostwa w nietypowy sposób

Materiał do badań DNA na ustalenie ojcostwa mogą stanowić mikroślady tzn. niewidoczne gołym okiem niewielkie ilości materiału biologicznego (np. pozostałość na szczoteczce do zębów, ustnikach butelek, gumie do żucia, smoczkach, chusteczkach higienicznych itp.). Mamy wieloletnie doświadczenie w kryminalistyce, stosujemy procedury FBI umożliwiające analizę genetyczną nawet z pojedynczego włosa.

Badanie ojcostwa odbywa się poprzez analizę stopnia pokrewieństwa u innych członków rodziny np. rodziców domniemanego ojca (dziadka, babci). Jako jedyni w Polsce oferujemy takie nietypowe analizy ojcostwa. W przypadku tych badań genetycznych stosujemy inny zestaw markerów w zakresie polimorfizmu (chromosomu Y, mtDNA, chromosomu X) pozwalający ostatecznie wykluczyć lub potwierdzić ojcostwo.

Szczegóły dotyczące zamówienia i płatności: cennik / zamówienia

Ekspresowe testy: istnieje możliwość wykonania testów DNA na ojcostwo dla celów sądowych i testów prywatnych anonimowych (domowych) w przyspieszonym terminie nawet do 24 godzin - cenę w zależności od terminu ustalamy indywidualnie.


 
f
Tweety na temat @GeneticoPL